Registrace / přihlášení

Registrací získáte možnost diskutovat s ostatními uživateli a naplno využívat možností celého portálu.Staňte se naším fanouškem na Facebooku

Domů Autoři Jak naše ženství ovlivňuje naše vztahy (1)

Jak naše ženství ovlivňuje naše vztahy (1)

Autor : Pavlína Moučková   
Pátek, 01 Duben 2011 01:00

Každá z nás má v sobě to, co dělá ženu ženou, a sice svoje ženství. Některá ho má ukryté ať už z jakéhokoliv důvodu, ale jiné ženy ho umí plně prožívat a užívat si ho. Ženství je téma, které mě zajímá a oslovuje asi jako každou z nás. Proto se o něm snažím dozvědět co nejvíc a rozvíjet ho i sama na sobě.

Pracuji jako terapeut a s tématem ženství se setkávám poměrně často. Přicházejí klientky s různými problémy, ale většinou jsou to špatné vztahy. Pokud se týká partnerství, často si do života přitahují stále stejný typ mužů a nemohou najít toho pravého. Důvodů, proč tomu tak je, je mnoho.

Jde především o to, jaký vztah má žena sama k sobě. Zde je většinou příčina všech dalších problémů. Pokud se totiž žena podceňuje, potlačuje svoje ženství a nemá se ráda ať už z jakéhokoliv důvodu, nemůže být spokojená ani v partnerství, ani ve vztazích všeobecně. Protože to, jak se cítíme, vyzařujeme do okolí a na tomto základě přitahujeme, nebo právě nepřitahujeme vhodné partnery, ale i ostatní lidi kolem sebe.

Cíl terapií

Aby se klientka cítila sama se sebou a se svým ženstvím sladěná a v harmonii, převážně pracuji s metodou EFT. Je to technika, která spadá do oboru zvaného energetická psychologie. Využívají se při ní akupunkturní body, které se poklepávají. Zároveň se používají věty na konkrétní téma k odblokování problému.

Používám ale i jiné alternativní techniky, jako je rei - ki, mentální léčení a v případě ženství i tao ženy. Při terapii se věnujeme především tématu, se kterým klientka přichází, rozebereme její situaci a odstraníme emoční napětí, které u většiny z nich je.

Tím klientka získá nadhled a další práce je tak jednodušší. Klientce se většinou uleví, protože se zbaví nežádoucích emocí. Ženství se netýká jen vztahů s muži, ale vztahů všeobecně, protože žena zastává několik rolí. Je to žena, matka, milenka, hospodyně, manželka a bohyně. Na ženství se tedy pracuje, když se zabýváme vztahy s dětmi, partnery a hlavně vztahem sama k sobě samotné. Pro představu, jak se na tématu ženství pracuje pomocí EFT, uvádím případ ze své praxe.

Příběh z poradny

V poradně mě navštívila klientka, která měla jen krátkodobé vztahy, protože žádný dlouho nevydržel. Buď ho ukončil partner z důvodu ztráty zájmu, nebo z něj utekla sama ze strachu, že to stejně špatně skončí, že zklame apod. Měla malou sebedůvěru v sebe sama, ale hlavně si vůbec nevěřila jako žena. I když byla velmi hezká, nenechala svojí kráse vyniknout. Byla oblečena ve sportovním oblečení, byla nenalíčená a téměř bez prvků zdůrazňující její ženství. Postupně jsme rozebraly její pocity ze situace, která se stále opakuje, a zpracovaly je pomocí EFT.

Dostaly jsme se až do dětství, kde měla špatný vztah s otcem. Otec si původně přál syna, takže ji vlastně nikdy nepřijal. Stále jí předhazoval, jak je špatná, nic nedělá dobře, že "ženský" jsou k ničemu apod. Samozřejmě jí předal i přesvědčení, že si ji nikdo nevezme a zůstane "na ocet". Všechny negativní přesvědčení jsme odblokovaly a nahradily je pozitivními.

Řešily jsme se i to, jak vnímá muže. Vlastně z nich měla strach. Jednak z toho, že jí ublíží, opustí, citově zraní a také, že pro ně nikdy nebude dost dobrá, nebude jim schopna poskytnout to, co by žena měla. Sama sebe postavila do role ubožačky a oběti. Proto jsme se věnovaly jejímu sebevědomí a zpracovávaly postupně všechny bloky, které vyšly na povrch. Bylo zapotřebí několik terapií, než se z ní stala sebevědomá žena, která si užívá svoje ženství a samozřejmě ho dokáže uplatnit i ve vztazích.

Zajímavá byla její proměna nejen psychická, ale i fyzická. Původně nosila jen kalhoty, sukně a punčochy nesnášela, nenosila šperky apod. Na jednu z posledních terapií přišla v dlouhé rozevláté sukni, boty na nízkém, ale přeci jen podpatku a v uších měla dlouhé náušnice.

Měla velkou radost ze svojí změny a já samozřejmě s ní, cítila se příjemně a s úsměvem ve tváři mi sdělovala, že když jde po ulici a klape podpatky, nevadí jí to jako dřív. Dokonce se jí to líbí a užívá si pohledy kolemjdoucích mužů, které jí dřív byly velmi nepříjemné. Tato změna se po čase začala projevovat i ve vztazích, které postupně přicházely do jejího života.

Podobný byl příběh jiné ženy

Na rozdíl od té první k sobě nepustila žádného muže, takže byla sama a samozřejmě ji to trápilo. Důvody byly podobné jako v prvním případě. Vytvořila si okolo sebe pomyslnou zeď, aby k ní žádný muž nemohl. Pokud se však nějaký přiblížil, chovala se tak, aby ho velmi rychle odradila, což se samozřejmě stalo.

Chování bylo řízeno podvědomím a strachy, které v něm byly. Po odstranění všech strachů, obav a emocí, které způsobovaly její chování, se situace změnila podobně jako v prvním případě.

A protože mám pocit, že by ženy mohly svoje ženství více objevovat a rozvíjet, pořádám prožitkové semináře zaměřené na rozvoj ženství. Klientky si projdou meditacemi, použijeme EFT a něco ze cvičení tao ženy.

Na seminářích se snažím o individuální přístup, proto je počet účastnic omezen.Termíny jsou plánovány individuálně, takže vždy najdeme ten vhodný. Cena semináře je 1000 Kč.

Přeji všem ženám, aby nejen objevily krásu svého ženství, ale hlavně s ním byly v harmonii a souladu.

 
Pro přidání komentáře k tomuto článku se prosím nejprve přihlaste nebo registrujte.
Aktuální číslo

Září 2015 / 09-2015

(K dostání od 27. 8. 2015)
Banner