Banner
Banner
Banner
Registrace / přihlášení

Registrací získáte možnost diskutovat s ostatními uživateli a naplno využívat možností celého portálu.Staňte se naším fanouškem na Facebooku

Banner

Martovo okénko - pro období 1. 4. 2012 - 30. 4. 2012

Planeta vůle, rozhodnosti a energie Mars dává sílu jak ve fyzické, tak v duševní rovině, pomáhá člověku při rekonvalescenci, v prosazení se a přináší chuť soupeřit. Někdy však působí větší ochotu jít do konfliktů, střetů a dává tak příležitost k úrazům a dopravním i mezilidským nehodám. Tak jak se pohybuje Zvířetníkem a postupně rezonuje svými vazbami v horoskopech lidí, tak přispívá k proměnné kvalitě času v konkrétních oblastech. Přibereme-li ještě znalost o případné podpoře ostatních planet, můžeme se, jakožto zvídaví čtenáři Martova okénka, lépe oriento vat při prosazování, a tak úspěšněji konat.


Banner

I v dubnu putuje Mars znamením Panny. Jeho zpětný pohyb však pozvolna ustává, až se 14. dubna zastaví a Mars se znovu vydá svým obvyklým směrem. Vlivy Marse získávají při tomto zpomalujícím se a následně pomalém, nicméně zrychlujícím se pohybu větší trvání.

Nejvíce výzev k prověření ryzosti, skutečné síly a zvládání svého já přinese po téměř celý měsíc lidem s obsazeným 4. a 5. stupněm pohyblivých znamení ve svých horoskopech (tedy ony stupně Blíženců, Panny, Střelce a Ryb). Naproti tomu výraznou podporu akčnosti, posílení zdraví, větší odvahu a sílu přinese lidem s obsazenými stejnými stupni znamení Býka, Raka, Panny, Štíra a Kozoroha.

Co do obecného působení řečeno, v pozitivní rovině Mars ve znamení Panny přináší snazší zaměření a zacílení nasazované energie na detail a konkrétní činnost, zvyšuje píli, výkonnost, pracovitost, zlepšuje přesnost, ale i zručnost a profesionální mistrovství. V tento čas se snadněji analyzují problémy, je také snazší zaměření na praktickou rovinu života. Není také neobvyklé, že člověk chce být více užitečný či má chuť posloužit nějaké poctivé myšlence. Z tohoto období těží v profesi mimo jiných snáz například chirurgové, přesní mechanici, badatelé, pracovníci ve službách a perfekcionisté.

Při napěťových vazbách do horoskopu narození během pohybu tímto znamením přináší nadměrnou náročnost na okolí, chuť do všeho se plést, nervové napětí, hnidopišství, snazší vybuzení a hádky kvůli maličkostem. Bývá přepjatá nervová soustava, snadno nastává neklid, objevuje se přehnaná kritičnost, někdy i lakomství, je potřeba být opatrný na netrpělivost a zbrklost. Ve zdravotní rovině se častěji objevují komplikace se střevním traktem a jeho operace, také se objevují problémy s kýlou, či případně zánět slepého střeva.

K předchozímu působení přistupují navíc následující vlivy:

  • Ve dnech 7. a 8. dubna je čas, kdy se objevuje větší potřeba naplnit počitky smyslů, roste chuť k flirtování a dobrodružství s druhým pohlavím - často však bez ohledu na dosavadní závazky. Ve vztazích tak mohou snáz nastat potíže. Více se projevuje sexuální napětí, které se může spojit někdy i s agresivitou (zejména při napěťových vazbách Marse do horoskopu muže). Je obtížnější spoutávání vášní. Člověk se ale také více setkává s neuspokojením svých přání a nenaplněnou touhou, snáz podléhá svodům spotřebního světa a věnuje se lehkovážným nákupům nepotřebných věcí. Na fyzické rovině přináší tato doba větší možnost onemocnění pohlavními chorobami a onemocněním z nadmíry užívání si.
    Nejvýrazněji se tento vliv projeví v čase 06:50 až 08:25, 13:25 až 16:55 a 20:00 až 22:30.
  • 23. a 24. dubna jsou dny, kdy se snáz obnovuje a získává energie, roste soutěživost, podnikavost, uplatňuje se síla a výkonnost v práci i sportu. Posiluje se zdraví, rostou regenerační schopnosti - je to dobrý čas pro zahájení rekonvalescence, podstoupení namáhavých činností či nasazení náročných léčebných kúr. V hmotném světě jsou dostupnější pocty a finanční přírůstky získané vlastním nasazením. Obecně se častěji uplatňuje chuť po sebeprosazení, častěji se projevuje odvaha k rázným činům. Snáz se uplatňuje vůle, ale také se vůle snáz cvičí. Tento čas současně napomáhá postupu na duchovní cestě podložené prací, při níž se nehledá osobní prospěch.
    Nejvýrazněji bude tento vliv působit v době 04:15 až 06:05, 10:35 až 14:45 a 19:00 až 21:25.
  • Ve dnech 25. až 30. dubna se budeme moci častěji dostávat do situace, kdy máme méně energie, než právě potřebujeme a obtížněji zvládáme a směřujeme tu, kterou máme, a také kdy snadněji riskujeme. Aby nenastávaly zdánlivě "osudové" události či střety, je třeba zvýšit opatrnost, rozmysl a více se opřít o praktické hodnoty života. Je to také čas, kdy je člověk postaven před výzvu svého ega a následně, podle prokázané vyspělosti se mu odhalují doposud skrytá tajemství a přichází nové poznání ve světonázorové oblasti, víře či náboženství, nebo naopak výrazné výchovné domluvy naší karmy.
    Nejsilněji bude tento vliv působit v časech 01:35 až 03:05, 12:35 až 14:30 a 18:50 až 22:25.
 
Pro přidání komentáře k tomuto článku se prosím nejprve přihlaste nebo registrujte.
Banner
Kontaktní formuláře